GÓRA PISANEK

GÓRA PISANEK

GÓRA PISANEK. KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ WIELKANOCNĄ

 Wielkanoc już za pasem- radosne najbardziej wiosenne, kwitnące i pachnące święta bogate w wiele tradycji i obrzędów ludowych. A cóż najbardziej kojarzy nam się ze Świętami Wielkiejnocy jak nie pisanki, palmy i zajączki czy baranki. Każdy z nas ma własny pomysł na to jakie przygotuje ozdoby związane ze Świętami Wielkanocnymi. Różnorodność materiałów i technik świadczyć mogą o ogromnej fantazji i pomysłowości twórców. Jedni malują, drudzy farbują inni też oklejają czy wycinają.

A jaki Ty masz pomysł na ozdobę świąteczną?    

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz grup działających w chorzowskich Ośrodkach Kultury. W konkursie można wziąć udział również indywidualnie oddając kartę zgłoszenia bez wpisywania nazwy szkoły.

Zapoznaj się z regulaminem konkursu, wypełnij kartę zgłoszenia i weź udział w konkursie.

W konkursie zostaną przyznane atrakcyjne nagrody i wyróżnienia.

Program konkursu:

 • 1 marca- termin oddawania prac
 • 4- 15 marca - wystawa prac uczestników konkursu.
 • 17 marca - Rozstrzygnięcie konkursu. Wręczenie dyplomów i nagród nastąpi podczas Jarmarku Rzeczy Ładnych na sali widowiskowej MDK Batory.

Po zakończeniu konkursu wszystkie ozdoby zostaną przekazane do Hospicjum w Chorzowie. W dniu 17 marca ozdoby będą sprzedawane podczas Jarmarku Rzeczy Ładnych w MDK Batory za drobne datki.

Celem tego przedsięwzięcia jest zebranie jak największej kwoty pieniędzy, która będzie przeznaczona na potrzeby naszego chorzowskiego Hospicjum. Kupując te przepiękne ozdoby wielkanocne wykonane przez dzieci otwieramy serca dla innych ludzi, którzy potrzebują naszej pomocy.    

Serdecznie zapraszamy do udziału oraz zakupu tych wyjątkowych ozdób, które w czasie Świąt będą ozdobą Państwa domów.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Prace konkursowe wraz z czytelnie wypełnioną kartą zgłoszenia należy dostarczyć do sekretariatu MDK „Batory” do 1 marca 2013r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Kliknij i pobierz regulamin oraz kartę zgłoszenia.

 

Pobierz karte zgłoszenia
Pobierz regulamin
Pobierz plakat

OSTATKI - pogrzebanie basa

12 lutego

Ostatki czyli dzień w którym pożegnaliśmy się z karnawałem.
Tradycją jest, że w Miejskim Domu Kultury Batory co rocznie w OSTATKI o godz. 24:00 odbywa się tradycyjny pogrzeb basa. Milkną instrumenty, a uczestnicy zabawy Ostatkowej przebrani w stroje tworzą kondukt pogrzebowy i żegnają ten szalony okres zabaw i szaleństw. Wśród przebierańców znalazły się takie postacie jak; ministranci, zakonnice, ksiądz,chachar, wdowa, płaczki i diabły a także grabarz. Zapraszamy do oglądania filmu.

 

FIFA 2013

16 lutego 2013

FIFA 2013

Podczas ferii siedzisz w domu? Lubisz gry komputerowe? Zagraj w FIFA2013!

Do wygrania nowe Playstation3!

 Zapoznaj się z regulaminem turnieju.

Dodatkowe pytania proszę kierować na numer telefonu: +48 533 534 407 lub na FB/Fifa 2013 El'Palkenso

Zimowe Warsztaty Muzyczne

 Zimowe Warsztaty Muzyczne

Dzieci, które chciałyby odkryć fascynujący świat muzyki – dostępny dla każdego zapraszamy do wspólnej zabawy podczas ferii zimowych. Tajniki beatboxu, gry na bębnach djembe, oraz innych ciekawych instrumentach etnicznych będzie można zgłębić w czasie warsztatów wokalno-muzycznych organizowanych w Domu Kultury BATORY.
W ciągu tygodniowego turnusu dzieci i młodzież wspólnie przygotują piosenkę, która zapisana zostanie w formie teledysku i zaprezentowana na stronie mdkbatory.pl oraz portalu Facebook.

Warsztaty przeznaczone są dla dwóch grup wiekowych:

10:00-14:00

7-12 lat
12-15 lat

I turnus:  11.02-15.02.2013r.
II turnus: 18.02-22.02.2013r.

Koszt jednego turnusu: 40zł

Śląskie Warsztaty Artystyczne

13 - 16 lutego 2013

Śląskie Warsztaty Artystyczne

„Śląskie Warsztaty Artystyczne”- zima 2013

Danuta Sendecka
Wokalistka, pedagog. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej  Akademii Muzycznej w Katowicach.
W latach 1990 - 1994 członek zespołu "Cantate Deo". Brała udział w wielu  nagraniach płytowych, programach telewizyjnych, projektach muzycznych.
Nagrała partie solowe do wielu filmowych ścieżek dźwiękowych.
Koncertowała w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Włoszech i wielu innych krajach.
Od 1996 jest konsultantem muzycznym Teatru Śląskiego w Katowicach.
Prowadzi klasę wokalistyki w Prywatnej Szkole Muzyki Rozrywkowej "Nice Noise".
Od 2007 wykłada wokalistykę na kierunku : Jazz i Muzyka Estradowa na  Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.

Darek Ziółek - Muzyk wszechstronny, Kompozytor, aranżer.
Swoją aktywnością obejmuje grę na gitarze basowej oraz el. piano.
Koncertuje i nagrywa między innymi z: Zbigniew Namysłowski, big-band Zygmunta Kukli, Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski, Lora Szafran, Grażyna Łobaszewska, Maciej Strzelczyń, Zbigniew Jaremko zespół Free Dancing oraz pracuje jako basista, pianista i aranżer z artystami polskiej estrady.
W roku 1998 podejmuje współprace z dwoma bluesowymi formacjami:
Symphonic Blues Irka Dudka oraz Jorgos Skolias Blues Orchestra. W tym czasie gra również w zespole Krystyny Prońko. Lata te zaowocowały także pierwszym autorskim projektem: grupą D-Bass z Ireneuszem Głykiem na wibrafonie i Zbigniewem Lewandowskim na perkusji.
W 1999 roku nagrywa z Grzegorzem Kapołką płytę „Blue Blues”, która w opinii recenzenta czasopisma „Muzyk” jest najlepszą polską produkcją w tym gatunku. Kontynuacją jest płyta „Blue Blues II” , na której gra m.in. Tomasz Stańko oraz śpiewają Ewa Uryga i Kuba Badach.
Jest uznawany za czołowego basistę polskiej sceny muzycznej.

Ewa Uryga
Należy do elity polskich wokalistek. Jej głos wyróżnia się rozległą skalą i wielką siłą. Jest wokalistką, którą nie sposób zaszufladkować. Śpiewa ekspresyjnie, sugestywnie. Potrafi tak stopić się z zespołem, ze każdy koncert jest rodzajem misterium. Jej kolejne projekty to wybory serca wsparte talentem, pasją i dążeniem do doskonałości ujęte w stylistyce jazzowej, soulowej, bluesowej czy gospel, choć dzięki swej wrażliwości i intuicji potrafi odnaleźć się w każdej muzyce.
To artystka z wielkim dorobkiem i doświadczeniem.

Artur Fredyk - ruch sceniczny
Doktor nauk o kulturze fizycznej AWF Katowice, tancerz klasyczny - ukończył  Zawodową Szkołę Baletową w Bytomiu, od wielu lat pedagog i choreograf,  współpracował m.in. z Zawodową Szkołą Baletową w Łodzi, Akademią Muzyczną w  Katowicach, Teatrami: Korez, Rozrywki.

Adam Buczek
Perkusista, muzyk, kompozytor,  W 1985 roku rozpoczął studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach pod kierunkiem Stanisława Proksy. Już na pierwszym roku podjął współpracę z big bandem Akademii i nagrał pierwszą płytę z tak znakomitymi muzykami jak Janusz Muniak, Tomasz Szukalski czy Henryk Majewski. Po trzecim roku studiów otrzymał stypendium w North Texas State University, Denton (USA). Tam zdając do jednego z ośmiu big bandów uczelnianych dostał się do klasy jednego z najlepszych pedagogów i świetnego jazzowego perkusisty Eda Sopha. Na werblu i marimbafonie uczył go grać sam Ron Fink. W 1990 roku otrzymał stypendium do Berklee College Of Music, Boston (USA). W Bostonie grał m. in. z Piotrem Rodowiczem, Grażyną Auguścik, Markiem Dyktą, Bogdanem Hołownią oraz z wieloma amerykańskimi muzykami. Po powrocie do Polski w 1991 roku. rozpoczął współpracę z zespołem "New Presentation" (tworzyli go Lora Szafran, Wojciech Niedziela - leader, Jacek Niedziela i Piotr Wojtasik). W tym samym czasie współpracował z Januszem Muniakiem, Sławomirem Kulpowiczem, Krzysztofem Ścierańskim, Krystyną Prońko, Ewą Urygą i Grzegorzem Kapołką. W 1993 roku wyjechał na warsztaty jazzowe w Kincardine (Kanada) gdzie prowadził zajęcia w klasie perkusji obok takich muzyków jak: Dave McMurdo, Alex Dean, Dave Young i wspólnie z nimi koncertował. Prowadzi działalność pedagogiczną w postaci lekcji pokazowych i prywatnych zajęć. W swej karierze miał zaszczyt zagrać ze wspaniałym wybitnym wibrafonistą Davidem Friedmanem oraz otworzyć "jazzowy wieczór" wraz z Wyntonem Marsalisem i jego muzykami.

Mirosław Rzepa
Gitarzysta , multiinstrumentalista. Od lat ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego.
Swoją edukacje muzyczną zaczynał chodząc na lekcje fortepianu równolegle z Krystianem Zimermanem do tego samego nauczyciela profesora Adama Jasińskiego Współpracował, nagrywał i koncertował między innymi  z grupami SBB, Krzak , Dżem, Bezdomne Psy, Śląską Grupą Bluesową oraz Elżbietą Mielczarek, Ryszardem Skibińskim, Ryszardem Riedlem, Zbigniewem Hołdysem.
Ten ostatni dał wyraz swojemu uznaniu zapraszając Mirka do nagrania kultowego albumu „I Czing” . W nagraniu tej płyty wzięła udział cała czołówka polskiej sceny rockowej.
W ostatniej dekadzie zajmował się jako dyrektor artystyczny organizacją koncertów i nagrań w legendarnej „Leśniczówce”.
Sztandarowym zespołem Mirka Rzepy była formacja „Free Surprises” grająca muzykę z pogranicza free rocka i jazzu.
Mirek Rzepa utrzymuje bliski i przyjacielski kontakt ze światowej sławy pianistą Chickiem Corea.

Konsultacje programowe
Andrzej Matysik
Dziennikarz i krytyk muzyczny.
Wydawca kultowego pisma „Twój Blues”
Organizator koncertów w Polsce i europie światowej czołówki muzyków bluesowych.
Od  lat animator i współorganizator wielu festiwali i wydarzeń muzycznych. Współpracuje z wieloma pismami i wydawnictwami muzycznymi.
Realizuje własne autorskie audycje radiowe i telewizyjne.
Jest cenionym przez środowiska artystyczne fachowcem muzycznym.

kierownictwo artystyczne
Leszek Winder
Gitarzysta, kompozytor
Występował w zespołach Krzak, Dżem, SBB
Skibiński/Winder Super Sessions, Bezdomne Psy.
Koncertował oraz nagrywał z muzykami  będącymi od lat czołówką polskiej sceny muzycznej.
Od ponad 25 lat członek stowarzyszenia autorów ZAiKS.
Nagrał wiele płyt w tym szereg autorskich.
Założyciel i wieloletni szef legendarnego Domu Pracy Twórczej  „Leśniczówka”
Laureat wielu plebiscytów /Gitar Top, Blues Top i inne/
Od wielu lat czołowa Polska gitara.
Obecnie oprócz Śląskiej Grupy Bluesowej koncertuje z zespołem Krzak  i inni.

TEATR SZÓSTEGO DNIA

TEATR SZÓSTEGO DNIA

Zapraszamy na spektakl pt. "Przedstawienie musi trwać" w wykonaniu Teatru Szóstego Dnia działajacego w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Chorzowie.
Przedstawienie jest obrazem pracy aktora i emocji jakie dotyczą tego zawodu.Całość ma charakter musicalowy i komediowy.

18 lutego 2013r. o godz. 18:00
wstęp wolny

Świat moim płótnem

18 luty 2013

 Świat moim płótnem
Projekt „Świat moim płótnem” jest inicjatywą majacą na celu edukację artystyczną poprzez przedstawienie malarstwa w sposób innowacyjny i nie związany z aktualnym szablonem zajęć plastycznych. Pomysłodawcą i realizatorem projektu „Świat moim płótnem” są wolontariuszki działajace w stowarzyszeniu Centrum Edukacji Nieofrmalnej „Trampolina”. Do projektu przyłączyła się firma Auto Color Witkowscy, Miejski Dom Kultury Bogucice – Zawodzie, Miejscki Dom Kultury Batory. Uczestnicy projektu poprzez spotkania kreatywne i zabawe posiądą wiedzę na temat wybranych artystów. Zainspirowani ich życiorysami oraz twórczością będą mieli okazje do projektowania działań street artowych. Serdecznie zapraszamy
18 – 22 lutego 2013 w godzinach 14.00 – 17.30.
W ramach projektu odbędzię się pięć spotkać artystycznych. Inspiracjami naszych artystycznych poszukiwań będą Salvador Dali, Jean-Michele Basquiat, Pablo Picasso i inni. Osoby chcące wziąć udzial w naszej inicjatywie prosimy o kontakt bezpośrednio u koordynatorki projektu Justyny Bąk pod numerem tel.791 577 522 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zapraszamy do uczestnictwa!

MULTIMEDIALNY EKSPERT

25 lutego 2013

MULTIMEDIALNY EKSPERT

Praktyczny kurs obsługi komputera od podstaw.

1. Pierwsze kroki z komputerem

• Zapoznanie z elementami budowy komputera
• Początki pracy w systemie Windows, nauka podstawowych funkcji komputera
• Zapoznanie z programami systemowymi, tworzenie prostych grafik i operacji na nich z programem Paint, obsługa kalkulatora, gry typu pasjans
• Podstawowe ustawienia systemowe, w tym właściwości ekranu oraz kalendarza, ustawienia daty i godziny


2. Tworzenie dokumentów w edytorze tekstu Word (zajęcia zadaniowe)

• Tworzenie nowego dokumentu tekstowego
• Formatowanie tekstu (ustawienie wielkości liter, czcionki, koloru itp.)
• Tworzenie tabel
• Grafika w edytorze tekstu Word (zapoznanie z funkcjami edycji tekstu)
• Przybliżenie skrótów klawiszowych wykorzystywanych często podczas edycji tekstu
• Ustawienie dokumentu do drukowania oraz właściwe drukowanie
• Przenoszenie zapisanego pliku do folderu


3. Obsługa arkusza kalkulacyjnego Exel

• Tworzenie arkusza kalkulacyjnego, wprowadzenie danych
• Zapoznanie i tworzenie prostych formuł i funkcji
• Projektowanie wykresów
• Ustawienia arkusza do wydruku, drukowanie arkusza
• Kopiowanie plików i przenoszenie fragmentów z Excela do Worda i odwrotnie


4. Podstawy użytkowania internetu

• Wyszukiwanie danych w internecie z wykorzystaniem przeglądarki google.
• Przeglądanie portali informacyjnych, szukanie aktualności ze świata
• Przeszukiwanie baz, odtwarzanie muzyki, seriali on-line
• Nauka korzystania z allegro
5. Poczta elektroniczna

• Zakładanie konta na poczcie elektronicznej, na co warto zwrócić uwagę


• Tworzenie wiadomości, dołączanie załącznika, wysyłanie, odbieranie wiadomości.
• Zarządzanie mailami, tworzenie folderów, przenoszenie, oznaczanie, wyszukiwanie, usuwanie, dodawanie adresatów.


6. Komunikatory internetowe

• Instalowanie plików, obsługa programu Skype
• Poruszanie się w portalach społecznościowych nasza-klasa, facebook

TEATR RYTMU

26 lutego 2013

TEATR RYTMU

Serdecznie zapraszamy maluchy w wieku przedszkolnym do udziału w zajęciach pt. "Teatr Rytmu". Zajęcia mają na celu połączenie zajęć rytmicznych z teatralnymi i w efekcie przygotowanie kilku krótkich etiud.
Dzieci poprzez ćwiczenia muzyczno-teatralne rozwijają swoją muzykalność, ruchliwość, kreatywność, a także otwartość na innych.

26.02.2013r. zapraszamy na bezpłatne zajęcia.
Zapisy w sekretariacie lub pod nr tel. 32 246 00 64
Od marca koszt zajęć:30zł/mc

Babski Comber

marzec 2013

Babski Comber

Drogie Panie....

Bilety na Jubileuszowy BABSKI COMBER 2013 wyprzedane...
Dziękujemy za zainteresowanie i wszystkim Paniom, którym udało się kupić bilety życzymy szalonej zabawy, a pozostałe Panie zapraszamy za rok.

Dogoterapia

7 marca 2013r.

 Dogoterapia

Dzięki odpowiedniej aktywizacji z psem terapeutą można uzyskać...

 • poprawę koordynacji ruchowej, 
 • zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, 
 • wyciszenie zachowań agresywnych,
 • zmniejszanie nadwrażliwości na bodźce dotykowe, 
 • wydłużenie czasu koncentracji uwagi, 
 • zniwelowanie lęku przed zwierzętami,
 • rozwijanie funkcji opiekuńczych,
 • wytwarzanie poczucia odpowiedzialności,  
 • rozwijanie funkcji poznawczych, 
 • rozwijanie myślenia przyczynowo, 
 • skutkowego,  
 • panowanie nad emocjami, 
 • rozwijanie spostrzegawczości.

Warsztaty Dogoterapii to również dobry sposób na rehabilitację dla dzieci z autyzmem, porażeniem mózgowym, zespołem Downa, zespołem nadpobudliwości psychoruchowej, dla dzieci niewidomych i głuchoniemych .

Kabaret Młodych Panów

11 marca 2013

Kabaret Młodych Panów
Zapraszamy na wieczór z Kabaretem Młodych Panów w programie: "Bezczelnie Młodzi"
Bilety w cenie 45 zł do nabycia w sekretariacie MDK oraz w sieci TICKETPORTAL
Zapraszamy!

Spektakle o godz. 18:00 i 20:30

Koncert Pink Freud

Pink Freud to jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie i nie tylko. Zespół przyczynił się do zmiany generacyjnej na polskiej scenie jazzowej i do otworzenia rynku wydawniczego na siłę muzyki niezależnej. Formacja przedefiniowała jazzową kompozycję dla pożytku publiczności nowoczesnej i wymagającej.

10 maja 2013r. godz. 19:00
Bilety w cenie:
20 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu
do nabycia w sekretariacie oraz w sieci Ticketportal
Sala Widowiskowa MDK Batory

 

Beth Hart ponownie w MDK Batory!

26 lutego 2013

Beth Hart ponownie w MDK Batory!

Zadziorna barwa głosu, rockowy życiorys i kreatywne podejście do tworzenia muzyki - dzięki tym cechom od kilku lat jest o Beth Hart coraz głośniej. A ona dopiero się rozkręca!

„Nieprzewidywalna, nieobliczalna, istne sceniczne zwierzę” - to tylko niektóre z określeń jakimi obdarzają ją recenzenci. Jej koncerty to wybuchowa mieszanka bluesa, rocka, muzyki gospel, oraz ocierających się o ambitniejszy pop ballad, które z powodzeniem mogłyby zawojować radiowe listy przebojów.

Beth Hart to nie tylko niezwykle utalentowana wokalistka obdarzona niesamowitą barwą głosu, ale też multiinstrumentalistka i kompozytorka, oraz autorka tekstów - dramatycznych, bardzo osobistych, nierzadko opartych na jej własnym burzliwym życiorysie.

 

Spotknia Twórcze - sezon 2013

Spotknia Twórcze - sezon 2013

W każdą pierwszą sobotę miesiąca, proponujemy wspólne warsztaty twórcze w czasie których będą do wyboru różne techniki. Przy jednym stole spotykają się entuzjaści różnych technik i pracując nad swoim tematem, mogą podglądać co się dzieje u sąsiadki czy sąsiada.  Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci, wszystkich, którzy szukają pomysłu na miłe spędzenie dnia, przy okazji ucząc się, poznając i próbując czegoś nowego...  Staramy się, aby atmosfera w czasie pracy daleka była od sztywnego kursu, żeby każdy miał możliwość zrealizować swoją wizję twórczą. Chcemy, żeby wszyscy mieli czas na spokojne poznawanie wybranej techniki, przerwy na kawkę, rozmowy, zaglądanie przez ramię do sąsiadki.  Do dyspozycji - wielki stół, materiały, trzy prowadzące, pomysły i wiele twórczych motywacji.

W każdą z sobót przygotowujemy inny zestaw technik, często zupełnie różny od tego co proponujemy na zajęciach cyklicznych. Informacje o tym co będzie, przekazujemy ok 3 tygodni przed pierwszą sobotą.

Istnieje możliwość zasugerowania nam techniki, którą chciałoby się poznawać, albo wyboru już na miejscu (w miarę wolnych miejsc).

Żeby zachować porządek - prosimy o zgłoszenia mailem.

 Co możemy zaproponować:

 • decoupage - tworzenie ozdób techniką serwetkową - dla młodzieży i dorosłych.  Dla nowicjuszy - podstawy techniki.  Dla osób, które pierwsze zajęcia mają za sobą - możliwość stworzenia decoupage 3D - z wzorami trójwymiarowymi; postarzanie- spękania ; użycie past strukturalnych. Różne formy - deseczki, łyżki, podkładki, wieszaki, talerze, itp  
 • witraż - stworzenie niepowtarzalnej ozdoby ze szkła witrażowego - dla dorosłych i młodzieży...  Dla nowicjuszy - poznanie techniki i stworzenie niepowtarzalnej ozdoby.  Dla osób, które pierwsze zajęcia mają już za sobą - oryginalna zawieszka - anioł, kwiat,itp...  
 • tworzenie rzeźb i figur z tkaniny przy użyciu preparatu Powertex - poznanie materiałów i preparatu, zaprojektowanie i stworzenie od podstaw swojej własnej rzeźby. Niesamowicie twórcza zabawa! - dla młodziezy i dorosłych  lub - papierowa biżuteria - tworzenie oryginalneji twórczej biżuterii z pasków papieru, koralików i dodatków - dla dzieci, młodzieży, dorosłych  lub  
 • ABSOLUTNA NOWOŚĆ - tworzenie węży z koralików - warsztaty dla dorosłych i starszej młodzieży.  Nowa technika polegająca na misternym połączeniu koralików w piękny wzór. Technika do najprostszych nie należy, ale przy odrobinie ćwiczeń można ją bardzo dobrze opanować. W czasie warsztatów powstanie bransoletka, którą będzie się można chwalić koleżankom.  Przy tej technice ilość osób ograniczona jest do 5. Wymagane są zapisy.

Uwaga.

Prosimy o przysyłanie zgłoszeń udziału w Spotkaniach mailem - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Należy podać : imię, nazwisko, telefon, mail, oraz wybraną technikę. W przypadku niezdecydowania, technikę można wybrać w sobotę - w miarę wolnych miejsc warsztatowych.

Terminy zgłoszeń : - do 29 stycznia - rzeźby z tkaniny powertex i węże koralikowe - do 1 lutego- pozostałe techniki  (terminy związane są z zakupami dodatkowych materiałów)  W przypadku węży z koralików można podawać preferowaną kolorystykę. W razie braku informacji, kolory będą klasyczne - czarne, białe...

Ceny : - decoupage, witraż, papierowa biżuteria- 50 zł od osoby - rzeźby z tkaniny i węże koralikowe- 80 zł

Mamy (opiekunowie) z dzieckiem 8- 12 lat - kwota wg techniki i dziecko 50% wybranej techniki      

XIX konkurs poetycki "Sprostać wierszem"

XIX konkurs poetycki

To już XIX edycja konkursu o nagrodę literacką w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Sprostać wierszem”. Celem konkursu jest inspiracja i popularyzacja twórczości poetyckiej, ujawnienie talentów. Konkurs jest otwarty dla wszystkich twórców.
Wśród zestawów wierszy nadesłanych na ubiegłoroczny konkurs znalazło się wiele obiecujących zestawów, które świadczyły o rozbudzonej wyobraźni autorów, spontaniczności oraz inwencji w poszukiwaniu niebanalnych metafor i kreowaniu własnego świata wyobraźni. Również i w tym roku czekamy na zestaw trzech  wierszy.
     Pierwsze miejsca nagradzamy premiami pieniężnymi i publikacją na łamach miesięcznika społeczno-kulturalnego „Hajduczanin”.

Prace konkursowe, nigdzie wcześniej niepublikowane – opatrzone godłem – należy nadsyłać w maszynopisie /może być czytelny rękopis/ w trzech egzemplarzach, w zaklejonej kopercie, wewnątrz której wraz z tekstami należy umieścić zaklejoną kopertę /opatrzoną tym samym godłem/, a w niej rozwiązanie godła: imię i nazwisko autora, dokładny adres zamieszkania, adres e-mail, telefon.
Tematyka prac dowolna.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo publikacji utworów nagrodzonych, zaś pozostałe nie będą odsyłane.

Prace należy przesyłać do 15.02.2013 r.

na adres:
Miejski Dom Kultury BATORY
  ul. Stefana Batorego 6
41-506 Chorzów


Rozstrzygnięcie  konkursu zaplanowano na 27 lutego w MDK Batory. Godzina 17.00, sala 305.